# valstybė
# seimas
# valdžia
# institucijos

Seimo valdyba – organizacinius Seimo darbo klausimus sprendžianti institucija. Seimo valdybą sudaro Seimo Pirmininkas, jo pavaduotojai ir opozicijos lyderis, jei opozicija jį išsirenka.

- Seimo pirmininkas
- Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas
- Seimo pirmininko pavaduotojas
- Seimo komiteto pirmininkas
- Seimo komiteto pirmininko pavaduotojas
- Komiteto nariai

Komisija – už tam tikrą specifinę sritį atsakinga Seimo narių grupė. Seimo statutas numato šias nuolatines komisijas: Etikos ir procedūrų, Peticijų, Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės, Migracijos. Tačiau veikia ir daugiau nuolatinių komisijų, pavyzdžiui, Antikorupcijos, Energetikos, Jaunimo ir sporto reikalų ir kitos. Taip pat Seimas gali sudaryti trumpalaikes laikinąsias ar specialiąsias tyrimo komisijas konkretiems klausimams spręsti (pavyzdžiui, dėl siūlymo leisti konkretų Seimo narį patraukti baudžiamojon atsakomybėn).

Peticijų komisija – nuolatinė Seimo komisija, kuri sprendžia kreipimosi pripažinimo peticija bei teikia išvadas dėl peticijose išdėstytų reikalavimų ir pasiūlymų tenkinimo.

Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisija – nuolatinė Seimo komisija, kuri prižiūri, ar kriminalinės žvalgybos veiksmai nepažeidžia konstitucinių teisių ir laisvių, atitinka galiojančius įstatymus, ir teikia pasiūlymus dėl kriminalinę žvalgybą vykdančių institucijų veiklos tobulinimo.

Etikos ir procedūrų komisija – nuolatinė Seimo komisija, kuri prižiūri, kaip laikomasi Seimo statuto ir ar Seimo narių veikla atitinka keliamus etikos reikalavimus. Komisijoje turi būti atstovaujama visoms Seimo frakcijoms. 

Migracijos komisija – nuolatinė Seimo komisija, kuri nagrinėja klausimus dėl migracijos proceso, analizuoja jų poveikį ir teikia pasiūlymus, kaip jį geriau valdyti. 

Be keturių Seimo statute numatytų nuolatinių komisijų, gali būti sudaromos ir kitos nuolatinės arba laikinosios komisijos. 

Parlamentines grupes sudaro tam tikru specifiniu klausimu bendradarbiaujantys Seimo nariai. Pavyzdžiui, parlamentinė grupė „Už demokratinę Baltarusiją“, parlamentinė grupė „Už šeimą“, „Dzūkijos bičiulių" parlamentinė grupė ir pan.

Plenarinis posėdis – sesijos metu vykstantis Seimo narių susirinkimas, kuriame svarstomi ir priimami teisės aktai. Sesijos metu per savaitę paprastai rengiami keturi posėdžiai – po du antradienį ir ketvirtadienį, o kas trys savaitės daromos vienos savaitės plenarinių posėdžių pertraukos. Posėdžių eigą nustato Seimo statutas, o jiems pirmininkauja Seimo pirmininkas arba jo pavaduotojas. Posėdžių grafiką tvirtina Seimo valdyba.

Opozicija (Seimo mažuma) – Seimo frakcijos ar jų koalicijos, nesutinkančios su Vyriausybės programa ir paskelbusios nuo Seimo daugumos besiskiriančias nuostatas bei programas. 

Valdančioji koalicija (arba Seimo dauguma) – didžiausia parlamento partijų sąjunga, kuri yra susitarusi dėl bendros Vyriausybės sudarymo ir politikos įgyvendinimo. Paprastai Seime valdančiąją koaliciją turi sudaryti partijos, kurios kartu turėtų absoliučią daugumą Seimo mandatų, t. y. jai turi priklausyti bent 71 Seimo narys.

Tai Seimo veiklą užtikrinanti ir Seimo narių buities klausimus sprendžianti valstybinė įstaiga.