Seimo komitetai

# valstybė
# seimas
# valdžia
# institucijos

Atsakingas už darnaus vystymosi, klimato kaitos, gamtos išteklių, teritorijų planavimo ir kitus su gyvenamąja aplinka, jos naudojimu ir apsauga susijusius klausimus. 

Nagrinėja Valstybės kontrolės pateiktas valstybinio audito ataskaitas ir išvadas, valstybines institucijas prižiūrinčių įstaigų ataskaitas ir kontroliuoja, kad valstybės turtas būtų naudojamas efektyviai. 

Svarsto Vyriausybės pateiktą Seimui tvirtinti Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto projektą, apibendrina visų komitetų išvadas šiam projektui ir pateikia jį Seimui tvirtinti, atlieka biudžeto vykdymo kontrolę, rūpinasi efektyvesniu valstybės lėšų naudojimu. 

Rūpinasi energetikos, logistikos, investicijų, pramonės, prekybos, paslaugų, turizmo ir kitais su valstybės ekonomine raida susijusiais klausimais. 

Padeda užtikrinti deramą atstovavimą Lietuvos Respublikos interesams Europos Sąjungoje ir koordinuoja su Europos Sąjunga susijusius klausimus: nagrinėja pasiūlymus priimti Europos Sąjungos teisės aktus ir kitus dokumentus, vertina, ar jie neprieštarauja Lietuvos interesams ir subsidiarumo principui, prireikus reiškia Seimo nuomonę Vyriausybei ir Europos Sąjungos institucijoms. 

Nagrinėja žemės ūkio, maisto pramonės, agrarinės ir kaimo politikos formavimo klausimus. 

Atsakingas už klausimus, susijusius su valstybės kultūra ir visuomenės informavimu. 

Svarsto ir teikia pasiūlymus dėl visuomenės ir valstybės apsaugos politikos formavimo ir tobulinimo, koordinuoja valstybinių institucijų, kurios susijusios su Nacionalinio saugumo įstatymo įgyvendinimu, veiklą. 

Atsakingas už šeimos, socialinės apsaugos (socialinė rūpyba, aprūpinimas butais, integracija) ir darbo santykių klausimus. 

Atsakingas už gyventojų ir visuomenės sveikatos priežiūrą ir ją užtikrinančių įstaigų veiklos klausimus. 

Atsakingas už įstatymus, susijusius su mokslo ir švietimo politikos formavimu ir įgyvendinimu. Jo kompetencijai taip pat priklauso informacinių technologijų, tautos istorinės atminties ir valstybinės kalbos politikos formavimo klausimai. 

Atsakingas už teisinės politikos klausimus: teisinės sistemos ir teisėsaugos institucijų reformas, siūlymus keisti Lietuvos Respublikos Konstituciją, teisės projektų atitiktį Europos Sąjungos ir nacionalinei teisei. 

Teikia išvadas dėl tarptautinių sutarčių, koordinuoja Seimo tarptautinius ryšius, rengia ir svarsto įstatymus, susijusius su užsienio politikos įgyvendinimu, kartu su kitomis valstybinėmis ir visuomeninėmis organizacijomis palaiko ir plėtoja ryšius su Lietuvos išeiviais bei jų organizacijomis užsienyje. 

Nagrinėja valstybės valdymo ir viešojo administravimo, regioninės politikos formavimo, vietos savivaldos darbo organizavimo, finansavimo ir ekonominio savarankiškumo klausimus. 

Rengia ir svarsto teisės aktų projektus bei pasiūlymus, susijusius su piliečių teisių garantijomis ir Lietuvoje gyvenančių skirtingų etninių grupių santykių reguliavimu.